Želejuve - Muži A - DUKOVANY – ŽELETAVA 1:3 (0:2)

DUKOVANY – ŽELETAVA 1:3 (0:2)

8. 6. 2010

K dalšímu utkání II. třídy jsme zajížděli do Dukovan a nastoupili v této sestavě: TOMÁNEK M., ONDRÁČEK P., MALÍK M., JIČÍNSKÝ D., KOUNEK S. – VRBKA M., ČURDA M., STEHLÍK M., SIMANDL T., DANIEL Z., PAVELA M. Na střídání připraveni: KASÁČEK K., ONDRÁČEK M., VRBKA T., MASTNÝ T. Rozhodčím utkání byl p. ČURDA.

Do utkání jsme vstoupili aktivně a již ve 2min. byl ve vápně faulován T. SIMANDL a máme výhodu pokutového kopu. K tomu se postaví M. VRBKA, ale gólman jeho špatně umístěnou střelu vyráží. V 6min. se ve velké šanci ocitá M. PAVELA, ale gólman mu stahuje balón z nohy. V 8min. zahrává trestný kop D. JIČÍNSKÝ, gólman vyráží na roh a ten je bez využití. Ve 14min. zakončuje nad branku Z. DANIEL. Domácí zahrozí až v 15min. rohovým kopem, ale ten v poklidu ubráníme. V 16min. střílí M. PAVELA, gólman vyráží na roh a po něm tentýž hráč hlavičkuje mimo. Ve 23min. se konečně dočkáme. Na velkém vápně se k balónu dostane M. PAVELA, krásně se s ním otočí a vystřelí. Míč končí v síti a vedeme O:1. Ve 27min. dostávají domácí žlutou kartu za faul a z následného trestného kopu trefuje D. JIČÍNSKÝ dvakrát domácí zeď. Ve 29min. zahrává D.JIČÍNSKÝ od lajny další trestný kop a Z. DANIEL hlavičkuje mimo. Ve 30min. rohový kop domácích, následuje střela a tu M. TOMÁNEK chytá. Ve 35min. střílí mimo M. PAVELA. Ve 36min. ubráníme další roh domácích. Ve 39min. zakončuje vysoko nad M. STEHLÍK, stejně jako o minutu později domácí. Ve 42min. přichází průnik M. PAVELY a jeho přesný centr na velké vápno. Tam se ke střele dostane M. VRBKA a vedeme 0:2. Ve 43min. šanci domácích likviduje M. TOMÁNEK. Do 2. pol. vstupuje se snahou pojistit vedení, utahaným domácím utkání znechutit a zahrát si kombinační fotbal. Ve 46min. je na hranici šestnáctky faulován Z. DANIEL, následný trestný kop posílá M. PAVELA nad branku. Ve 48min. další náš trestný kop od lajny rozehrává D. JIČÍNSKÝ, ale jeho centr domácí gólman stahuje. V 50min. ubráníme rohový kop domácích. V 53min. pěkná akce T. SIMANDL – M. ČURDA, zakončená střelou do gólmana. V 54min. nevyužije D. JIČÍNSKÝ další trestný kop. V 55min. překombinovaná akce na vápně, domácí podniknou rychlý protiútok a místo našeho navýšení vedení je sníženo na 1:2! V 57min. zakončuje M. ČURDA těsně mimo. V 61min. se ve vápně probíjí M. VRBKA, je faulován a další penaltu zahrává D. JIČÍNSKÝ, který ji se štěstím promění a vedeme 1:3. Zároveň střídáme, odchází T. SIMANDL a nastupuje T. VRBKA. V 63min. další náš roh bez využití. V 69min. faul na T. VRBKU a M. ČURDA z trestného kopu trefuje dvakrát domácí zeď. V 70min. dostává za řeči žlutou kartu M. MALÍK a trestný kop domácích je bez využití. V 71min. opět střídáme, odchází M. ČURDA a nastupuje M. ONDRÁČEK. V 74min. se blýskne 2 výbornými zákroky M. TOMÁNEK. V 75min. máme výhodu rohového kopu a M. ONDRÁČEK hlavičkuje nad branku. V 79min. vytlačí na rohový kop hlavičku domácích M. TOMÁNEK. V 80min. zakončuje M. STEHLÍK trestný kop nad branku. V 81min. naše poslední střídání, odchází M. PAVELA a nastupuje K. KASÁČEK. V 83min. se štěstím odvrátíme trestný kop domácích. V 84min. dostávají domácí žlutou kartu za řeči. V 86min. se po našem rohovém kopu píská faul na gólmana. V 89min. další náš roh a M. ONDRÁČEK posílá hlavou balón do tyče. V 90min. pěkně zahraný trestný kop D. JIČÍNSKÉHO orazítkuje břevno domácí branky.

Závěrem děkuji našim hráčům za zisk tří bodů a při zaváhání Rudíkova se posunujeme na 2. místo tabulky se ztrátou dvou bodů na vedoucí Stařeč. Utkání jsme měli vyhrát větším brankovým rozdílem, ale nesmím opomenout ani minimálně tři velké šance domácích ve 2. pol.

Dalším utkáním je finále LITOVEL CUPU 2010, které se hraje ve středu 9. 6. 2010 od 17:30 na hřišti v Kojeticích a naším soupeřem je vedoucí mužstvo OP a tím je Stařeč. Žádám všechny příznivce našeho klubu, aby nás přijeli povzbudit a pomohli nám tak k zisku poháru! Snad to vyjde, jak se říká do třetice všeho dobrého.

Z. DANIEL

HODNOCENÍ TRENÉRA:

DUKOVANY

Po katastrofálním výpadku v druhé půli v posledním zápase doma s Blatnicí byly hráči před zápasem v Dukovanech postaveni před hotovou věc a to, že nehrají ve zbývajících třech zápasech (bez Litovel cupu) pouze o možný postup, ale i o jiné. Hned od začátku bylo vidět odhodlání hráčů zopakovat poslední výsledek v Dukovanech z Litovel cupu a odvést si všechny body. V první půli to byl fotbal téměř dle mých představ, bylo slyšet povzbuzení, hecování a hlavně makali téměř všichni naplno. Celou půli jsme byli lepší a zaslouženě odcházeli do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Polovina první půle patřila opět nám, ale hraní si „na profesory“ při zakončování jasných gólových příležitostí jak ve velkém čtverci, tak dokonce i na malém vápně nás uspalo, místo vedení tři, čtyři nula kontroval soupeř na rozdílový gól a chvílemi jsme se museli strachovat o vítězství a to naprosto zbytečně. Naštěstí jsme rychle zareagovali a vedení navýšili opět o dvě branky. Díky nepřesnosti soupeře v koncovce a skvělým zákrokům gólmana Marka TOMÁNKA jsme zápas dovedli do vítězného konce  a zůstali ve hře o postup, zvláště při nečekaném klopýtnutí Rudíkova.

Druhý poločas byl opět slabší, nechali jsme se opět uspat snadným vedením. Oproti jiným utkáním to však byl kolektiv, celé mužstvo, které šlapalo s menšími výpadky….a to je pozitivní.

Nejlepší hráči:  CELÉ MUŽSTVO – byli jedinci, kteří vyčnívali, ale já tentokrát hodnotím mužstvo jako celek, protože k tomu je důvod. Takto nějak, až na drobnosti si představuji výkon, boj o postup, kde nehrají sólisti, jedinci, ale mužstvo, kolektiv, parta…. škoda, že si to někteří hráči uvědomují, až v konci sezóny.