Želejuve - Muži A - Záchranářské derby vyznělo pro Kouty

Záchranářské derby vyznělo pro Kouty

9. 5. 2013

Třebíčsko Zápas o šest bodů. Takový mělo nádech jediné okresní derby dohrávaného 14. kola I. A třídy. V něm na sebe narazily poslední dva celky skupiny B Kouty a Želetava. Nováček se po porážce vrátil na chvost tabulky. Nedařilo se ani Budišovu, který se vrací z Křoví s prázdnou a stejně dopaly i Rapotice na půdě Vrchoviny B.

KOUTY ŽELETAVA 4:1

Zápas začal z obou stran opatrně. Hosté byli pohyblivější ve středu hřiště, ale do šancí se dostávali ojediněle a spoléhali na rychlé protiútoky. Domácí se ujali vedení už v 6. minutě po přímém kopu Hlávky ze 30. metrů a dorážky hlavičkujícího Cejpka.

Kouty se dostaly do brejku ve 20. minutě. Dva obránci Želetavy u rohového praporku neubránili Cejpka, který nacentroval před branku a Tenkl zvýšil. Pak převzali iniciativu hosté. Nováček se dočkal kontaktního gólu ve 33. minutě, kdy se po dlouhém autu nejlépe zorientoval ve skrumáži Čurda.

Druhý poločas začali lépe Koutečtí, kteří po rohovém kopu nastřelili břevno a odražený míč uklidil za Tománkova záda Roušar. Nápor domácích pokračoval. V 56. minutě utekl znovu Cejpek a z deseti metrů zvýšil na 4:1.

Želetava se pak snažila vrátit do zápasu, vypracovala si dvě vyložené šance, které ale nevyužila. Kouty měly v závěru tři velké možnosti z protiútoků, ale skóre se již neměnilo.

Góly: 6. a 56. Cejpek, 21. Tenkl, 47. Roušar 33. Čurda. Rozhodčí: Šimák. ŽK: 2:3. Diváci: 90. Poločas: 2:0. Kouty: Eliáš Čech (82. Coufal), Chaloupka, Růžička, Kašpar (67. Havelka) Paiskr, Tenkl (46. Doležal), Hlávka, Parma Roušar, Cejpek. Želetava: Tománek Polenda (61. Ondráček), Malík, Vranka, Jičinský Martin Vrbka, Čurda (61. T. Vrbka), Kratochvíl (61. Poledna), Michal Vrbka Simandl, Pacas.

KŘOVÍ BUDIŠOV-NÁRAMEČ 3:1

Budišov byl po celý zápas jednoznačně lepší, tlačil se před gólmana Sáru, ale díky své střelecké nemohoucnosti a skvělému výkonu muže v brance čekal na jediný gól téměř hodinu. Naopak Křoví vyšel hned první brejk Karaffy. Podobný byl i vstup do druhé půle, kdy brejk do otevřené obrany zakončil Kalina. V závěru hosté logicky vsadili vše na ofenzivu a se třetím trestem přispěchal z protiútoku Bršťák. „Chtěl bych vyzdvihnout výkon Sáry a Hamříka,“ poděkoval kouč Rostislav Janšta svým defenzivním pilířům .

Góly: 3. Karaffa, 53. Kalina, 86. Bršťák 58. Průša. Rozhodčí: Škorpík. ŽK: 4:1. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Budišov-Nárameč: Kučera Carda (65. Sedláček), Horký, Hrádek, Vašíček (84. I. Nováček), R. Hort, Votoupal, T. Nováček, J. Hort, Průša, Urban.

VRCHOVINA B RAPOTICE 4:1

Vrchovina posílená o výhru nad Štěpánovem toužila po dalším skalpu. Tato myšlenka vzala za své ve 33. minutě, kdy poslal Rapotické do vedení Stér z pokutového kopu.

Odpověď na sebe ale nenechala dlouho čekat. Follprecht si vyskočil na rohový kop a hlavou trkl přesně. Prakticky shodná situace se opakovala na začátku druhé půle. Hlavou tentokráte udeřil Pavel Smetana.

Klid vnesl na domácí kopačky nechtěně Matoušek, který si po průniku Ondřeje Šustáčka dal vlastní gól. Dokonalý obrat pak dokonal po samostatném úniku Chmelík, jenž přeloboval vyběhnuvšího Tomáše Laše.

Góly: 35. Follprecht, 51. P. Smetana, 68. vlastní, 89. Chmelík 33. Stér (PK). Rozhodčí: Jahoda. ŽK: 5:4. Diváci: 80. Poločas: 1:1. Rapotice: T. Laš Opálka, Milan Laš, R. Outrata, Matoušek, Kozel (77. Pavlíček), P. Outrata, Stér, Martin Laš (81. Strašák), Matoušek, Chládek.

Třebíčský deník: Čtvrtek, 9. Květen 2013, Strana 19