Želejuve - Muži A - Žďár nad Sázavou B – Želetava A 1:0 (poločas 1:0)

Žďár nad Sázavou B – Želetava A 1:0 (poločas 1:0)

19. 4. 2014

Gól: 43. Russ. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 4:4. Diváci: 100. Poločas: 1:0.

Zápas pln očekávání zdali se Želetavě podaří potvrdit roli lídra, rozhodl jeden vstřelený gól.

Od úvodního hvizdu měli na svých kopačkách míč častěji hosté ze Želetavy. První vážnější šanci hostů měl střílející T.Simandl avšak bez gólového efektu. Domácí však v průběhu hry začali srovnávat s hosty fotbalové tempo a želetavský J.Mastný musel záhy likvidovat nepříjemnou střelu Juna z poza šestnáctky. Další vyloženou gólovou šanci měli opět Žďárští, kdy po střele a následném závaru v želetavském vápně na poslední chvíli vkopával míč z brankové čáry T.Polenda. V nastaveném čase první půle dostal domácí Russ pas za želetavské zadáky a prostřelil pozorného J.Mastného (1:0).

Ve druhé půli to byli opět domácí, kteří byli více aktivnější a Ločárkovu střelu Mastný vyrazil na roh. Želetava se snažila prosazovat kombinací středem hřiště, avšak zhuštěná obrana domácích je nepustila do vážnějších šancí. Výjimkou však byla akce hostů, kterou po kombinaci zakončoval M.Vrbka, jehož pokus byl vytěsněn na roh. I nadále se Želetava snažila zkorigovat výsledek a dvě příležitosti k tomu měl po přenesení hry v křídelním prostoru Michal Vrbka. Bohužel své pokusy již nedokázal gólově zužitkovat. Domácí pak taktickou hrou nepustili Želetavu k závěrečnému tlaku a dotáhli tak tento zápas do vítězného konce.

Želetava tak okusila první jarní hořkost porážky avšak proti velmi kvalitnímu soupeři. Možnost reparátu bude mít již v neděli 27.4.2014 kdy od 16:00 přivítá na své půdě dvanáctý Stonařov.

Příští utkání sehraje Želetava A doma v neděli 27.4., 16:00 hod. se Stonařovem