Želejuve - Muži A - Želetava naplno bodovala ve Žďáře a opustila poslední místo tabulky

Želetava naplno bodovala ve Žďáře a opustila poslední místo tabulky

13. 5. 2013

BUDIŠOV-NÁR. HERÁLEC ZR 4:1

Domácím vyšel vstup do utkání na výbornou, když v úvodu otevřel skóre Urban. Domácí byli dál lepší a ve 13. minutě zvýšil po centru R. Horta hlavičkující Holubář. Od této chvíle začali být aktivnější hosté a kontaktnímu gólu zabránil na brankové čáře Carda. Úspěch Herálce přišel ve 37. minutě, kdy potrestal chybu obrany J. Ptaszek. Budišov začal zostra i druhou půli a po nevyužitých šancích Urbana a R. Horta se uvolnil horký a vybídl ke skórování Z. Dvořáka. Hostitelé měli zápas pod kontrolou a čtyři minuty před koncem upravil po samostatné akci střídající Věžník na konečných 4:1.

Góly: 1. Urban, 13. Holubář, 72. Z. Dvořák, 86. Věžník 37. J. Ptaszek. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 3:3. Diváci: 80. Budišov-Nárameč: Kučera Carda, Horký, Hrádek. Švec, Holubář (82. Věžník), Votoupal (9. Vašíček), J. Hort, Průša, R. Hort (60. Z. Dvořák), Urban.

PŘIBYSLAV TŘEBÍČ B 1:1

Domácí se ujali vedení již ve 2. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil Tomáš Říha. Po čtvrt hodině hry mohl zvýšit Jaromír Vopršal, ale v dobré pozici přestřelil branku. O minutu později měl smůlu přibyslavský Krčál, když jeho střelu zastavil obránce na brankové čáře. Následně se prosadil na druhé straně z trestného kopu Hruška 1:1. Po přestávce byli hosté jasně lepší, ale z tlaku vytěžili pouze nastřelené břevno a tyč.

Góly: 2. Říha 17. Hruška. Rozhodčí: Prokop. ŽK: 1:4. Diváci: 160. Poločas: 1:1. Třebíč B: Kruba Pohořilský, Ustohal, Křeček, P. Malý M. Malý, Benda, Sedláček, Kresa (85. Kučera) Hruška, Válek.

KŘOVÍ KOUTY 3:0

Zraněními sužované Křoví muselo do utkání postavit hned pět borců rezervy ze IV. třídy. Nicméně posun o tři soutěže na nich nebyl znát. Nicméně se domácí v první půli převážně bránili. Kouty měly výraznou převahu, jenže Křoví držel nad vodou zázračnými zákroky Sára. Krutost fotbalu poznali hosté v poslední minutě, kdy zazmatkoval stoper s brankářem a Lukáš Němec jejich počínání ztrestal gólovou hlavičkou.

Druhé dějství nabídlo vyrovnanou partii, která se zlomila pod citelnou vahou bratrské dvojice Lukáše a Martina Němcových.

Lukáš v 69. minutě uvolnil Martina, jenž si pohrál s obráncem a bezmocný brankář už neměl šanci. Střeleckou radost si Martin Němec užil i posléze, když využil nedorozumění v obraně. Utkání tak rozhodli dva od míče prakticky neodstavitelní útočníci s váhovým průměrem 112,5 kilogramů.

Góly: 45. L. Němec, 69. a 74. M. Němec. Rozhodčí: Masopust. Bez karet. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Kouty: Eliáš Chaloupka, Čech, Kašpar (72. Coufal), Růžička Roušar, Doležal (64. Semrád), Parma (72. Paiskr), Tenkl, Hlávka Cejpek.

ŽĎÁR B ŽELETAVA 1:2

Celý první poločas byli hosté jednoznačně lepší. Ve 13. minutě prošel Kratochvíl po pravé straně, nahrál před branku, kde Pacas využil zaváhání obránců. Krátce na to Hajný po rohu podskočil míč a dezorientovaný Štursa si jej srazil do branky. Skóre mohlo být ještě vyšší, ale Želetava své brejky v gól nepřetavila.

Po změně stran se nic nezměnilo. Hosté sázeli nadále na brejky. Snížení přišlo v 65. minutě, kdy Machatka po rychlém ťukesu na pravé straně skóroval z úrovně penalty. Domácí toužili po vyrovnání, ale jejich snahu otupila červená karta pro střídajícího Drlíka.

Góly: 65. Machatka 13. Pacas, 20. vlastní Štursa. Rozhodčí: Šetek. ŽK: 2:2. ČK: 1:0 (80. Drlík). Diváci: 100. Poločas: 0:2. Želetava: Tománek Polenda, Jičínský, Malík, Martin Vrbka, Simandl, Čurda (60. Poledna), Pacas (88. Ondráček), Kratochvíl (76. Svoboda), Vranka, Michal Vrbka.