Želejuve - Muži A - Želetava pokračuje v jarním vítězném tažení
Jdi na obsah Jdi na menu

Želetava pokračuje v jarním vítězném tažení

20. 5. 2013

Předzápasový zpravodaj ke stažení zde

Třebíčsko Další důležitý krok záchraně udělali fotbalisté Želetavy. Nováček I. A třídy ve 22. kole skupiny B doma porazil rezervu Velkého Meziříčí. Pochlapily se i Rapotice, které doma vedly proti druhému Štěpánovu už 3:0, ale vítězství si i přes dotahování soupeře nakonec pohlídali.

ŽELETAVA V. MEZIŘÍČÍ B 5:2

První poločas příliš fotbalové krásy nepobral. Domácí nejprve zahrozili po trestném kopu Jičínského, ale brankář Jícha jeho pokus vytěsnil. Později postupoval sám na hostujícího gólmana Simandl, ale místo střely volil nahrávku na Polednu a ten odkrytou svatyni netrefil. Vedení zajistil Želetavě po individuální akci Michal Vrbka, který přešel přes tři protihráče, jeho první pokus zastavila tyč a ujala se až dorážka do prázdné.

Po změně stran se domácí zlepšili a hned po rozehrávce nastartoval Martin Vrbka Simandla, který našel před brankou Pacase 2:0. V 66. minutě zastavil brankář Tománek nedovoleně Antoše, byl vyloučen a do branky se postavil Simandl. Toho z následné penalty překonal Liška. V 79. minutě na druhé straně přenechal Michal Vrbka míč Vrankovi a ten se nemýlil 3:1. Za minutu vyslal kolmici Martin Vrbka na zteč Pacase a ten skóroval podruhé. V 85. minutě si všiml špatného postavení Simandla hostující Bouček a z poloviny hřiště jej přeloboval. Na konečných 5:2 pečetil dvě minuty před koncem po parádní akci Ondráčka s Vrankou střídající T. Vrbka.

Góly: 46. a 80. Pacas, 20. Michal Vrbka, 79. Vranka, 88. T. Vrbka 66. Liška (PK), 85. Bouček. Rozhodčí: Příkazský. ŽK: 2:5. ČK: 1:2 (66. Tománek 63. Ráček, 71. Liška). Diváci: 90. Poločas: 1:0. Želetava: Tománek Malík, Polenda (54. Svoboda), Vranka, Jičínský (83. Ondráček) Poledna, Martin Vrbka, Čurda, Michal Vrbka (83. T. Vrbka) Pacas, Simandl.

RAPOTICE ŠTĚPÁNOV 3:2

Utkání začalo zostra. V samotném úvodu měl šanci domácí Stér, ale minul branku. Pak nevyužil možnost ke skórování jeho spoluhráč Chládek. Rapotice se ujaly vedení až po půlhodině hry. Milan Laš přihrál na místo penaltového puntíku Stérovi a ten se už trefil 1:0. Hosté mohli odpovědět, ale nikým neobtěžovaný Kutnyk z malého vápna přestřelil. Těsně před odchodem do kabin přišel trest, když se trefil přesně k tyči P. Outrata a stanovil tak poločasové skóre na 2:0. Svižně se hrálo i po změně stran. Štěpánovští se více tlačili do útoku a hostitelé hrozili z brejků. Po jednom z nich přihrál P. Matoušek hlavou na velké vápno svému útočnému parťákovi Chládkovi a ten z hranice pokutového území zvýšil na rozdíl třídy. Pak začala stíhací jízda hostů. V 70. minutě vrátil druhý tým tabulky do zápasu po samostatné akci Haraptso. Aktivita Štěpánova vyvrcholila v 86. minutě, kdy snížil hlavou na konečných 3:2 Sedláček.

Góly: 31. Stér, 44. P. Outrata, 56. Chládek 70. Haraptso, 86. Sedláček. Rozhodčí: Krejčí. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Rapotice: T. Laš Tomáš Opálka, Milan Laš, J. Matoušek Martin Laš (81. Kozel), Šic, Outrata, M. Matoušek, Stér Chládek, P. Matoušek.

TŘEBÍČ B BUDIŠOV-NÁRAMEČ 0:0

Budišov si do Třebíče přijel pro bod, který si také bez výraznějších problémů odvezl. Okresní derby nabídlo vyrovnanou partii bez šancí na obou stranách. Domácí se snažili dostat k brance soupeře, ale hostující obrana si s dlouhými nakopávanými míči věděla rady. Rozhodnout mohl při troše štěstí v závěrečných minutách Kresa, ale jeho střelecký pokus po odraženém balonu Kučerovu svatyni minul. „Nebyla to žádná velká šance. Hosté si k nám přijeli pro bod, který zaslouženě získali a výsledek průběhu hry odpovídá,“ uznal asistent třebíčského trenéra Jiří Ondráček.

Rozhodčí: Zadina. ŽK: 1:2. Diváci: 70. Třebíč B: Kruba Kučera (74. Laš), Pohořilský, Křeček, P. Malý Kresa, Benda, Sedláček, M. Malý Hruška, Válek. Budišov-Nárameč: Kučera Carda, Horký, Hrádek, Švec, Kašpar, J. Hort, Z. Dvořák, Vašíček (39. Sedláček), Urban (89. Starý), Holubář.

KOUTY PŘIBYSLAV 2:3

Za silného větru se snažila obě mužstva hrát po zemi. Směrem dopředu byli první poločas nebezpečnější domácí. Hned ve 3. minutě utekl zleva obránce Kašpar, nacentroval na malé vápno, kde našel Tenkla 1:0. Záhy mohli hosté vyrovnat, ale míč skončil těsně vedle. Poté začal rozhodčí pískat každé upadnutí a tvrdé nechával bez povšimnutí. Ve 35. minutě zvýšil po Tenklově pasu Cejpek. Kouty pak nevyužily několik vyložených šancí.

Druhý poločas zkoušeli hosté nakopávat míče před brankáře a snažili uplatnit velký důraz. Některé viditelné zákroky odmával pomezní, ale hlavní pískal však až po dlouhé době. Pro zranění nedohráli dva koutečtí hráči. „V obou případech se podle rozhodčího nejednalo o faul. Jeho výkon byl to nejslabší, co bylo v Koutech letos k vidění. Ve druhém poločase nás nepustil k brance hostí,“ zlobil se domácí funkcionář. Jeho tým nakonec doplatil na neproměňování šancí. Hosté srovnali v 75. minutě Bubnem a obrat dokonal dvě minuty před koncem Němec. V závěru mohli domácí vyrovnat, ale střela Havelky skončila na břevně.

Góly: 3. Tenkl, 35. Cejpek 63. Vopršal, 75. Buben, 88. Němec. Rozhodčí: Jahoda. ŽK: 2:3. Diváci: 80. Poločas: 2:0. Kouty: Veselý Čech, Chaloupka, Růžička, Kašpar Paiskr (79. Havelka), Roušar (89. Hrubý), Parma, Hlávka (53. Coufal) Cejpek, Tenkl.

Třebíčský deník: Pondělí, 20. Květen 2013, Strana 18