Želejuve - Muži B - Želetava B – Svatoslav 3:0 (poločas 1:0)

Želetava B – Svatoslav 3:0 (poločas 1:0)

12. 5. 2008

Naše „béčko“ nastoupilo ve svém druhém jarním utkání doma proti velmi silnému soupeři ze Svatoslavi. Z protivníka jsme měli respekt nikoli však strach. Ve vyrovnaném prvním poločase jsme si přece jenom vyloženější šance připravili my. Jako první skóroval Z. Daniel – ovšem z ofsajdové pozice. To se mu v první půli povedlo ještě jednou, ale jeho druhá trefa se zdála být regulérní, a tak lze našeho levého záložníka s nadsázkou považovat za smolaře utkání. To se ovšem nedá říci o M. Čurdovi, jemuž se podařilo překonat gólmana hostí hned dvakrát (ve 30. a v 60. minutě). Poté, co jsme ve druhé půli vedli již 2:0, zabetonovali jsme v devíti lidech naše pokutové území. S touto taktikou si soupeř zjevně nevěděl rady, byl nervózní, což vyústilo v jeho věčné spílání na rozhodčího utkání pana Neumanna z Třebíče. Ten častoval vzájemné šarvátky soupeřů žlutými kartami, naštěstí však nikoho z domácích nevyloučil, ač k tomu bylo velmi blízko. V závěru utkání jsme po ojedinělém útoku zahrávali trestný kop. M. Vrbka jej zahrál velmi přesně přímo na hlavu M. Poledny, který neměl problém skórovat. Hosté ze Svatoslavi do utkání v Želetavě ztratili pouhé dva body za remízu a i přes debakl od naší rezervy, který, což je potřeba podotknout, nesli velmi těžce, směřují do vyšší soutěže. Doufejme, že tento cenný skalp nakopne naše hráče k dalším bodům.

Želetavská sestava: Veselý Michal – Novák Václav, Veselý Tomáš, Vyskot Ondřej, Hybner Michal