Želejuve - Muži A - FINÁLE LITOVEL CUPU 2010: ŽELETAVA- STAŘEČ 2:1 (1:0)
Jdi na obsah Jdi na menu
 


FINÁLE LITOVEL CUPU 2010: ŽELETAVA- STAŘEČ 2:1 (1:0)

11. 6. 2010

K dlouho očekávanému finálovému utkání  Litovel cupu jsme nastoupili v Kojeticích v tomto složení: TOMÁNEK M. –KOUNEK S., JIČÍNSKÝ D., MALÍK M., ONDRÁČEK P.,-SIMANDL T., STEHLÍK M., ČURDA M., VRBKA M.,- DANIEL Z., PAVELA M. Na střídání připraveni: ONDRÁČEK M., MASTNÝ T., VRBKA T. Rozhodčím utkání byl velmi nepřesný p. HOLÝ.Byl to již 6. Ročník tohoto turnaje a my jsme za poslední tři roky byli vždy ve finále a dvakrát smolně prohráli, proto jsme toto prokletí chtěli prolomit. Utkání se hrálo jako vloni v KOJETICÍCH na celkem dobrém hřišti, ale to ostatní je finále nedůstojné (WC, kabiny, sprchy ….). Dále to raději nebudu rozvádět a přistoupím k samotnému utkání.

                Do utkání jsme vstoupili aktivně a již v 1min. se k zakončení dostává Z. DANIEL, ale těsně míjí branku. Dle zápisu jsme byli vedeni jako domácí, proto napíši, že hosté (STAŘEČ) zahrává v 6min. trestný kop, který bez problému ubráníme. V 7min. náš roh bez využití, stejně jako hostující v 9min. V 16min. se na levé straně uvolní Z. DANIEL a jeho centr stahuje před M. PAVELOU hostující gólman. V 18min.trestný kop hostů mimo. V 19min.zahrává trestný kop od boční lajny D. JIČÍNSKÝ, gólman odvrací na rohový kop po kterém zneškodní i hlavičku M. PAVELY. Ve 25min. pálí těsně nad M. PAVELA. Ve 28min. zahráváme po faulu na Z. DANIELA trestný kop, špatně rozehrán signál a T. SIMANDL zakončuje mimo. Tuto situaci slovně řeší M. VRBKA a vidí žlutou kartu. Ve31min. vidí konečně za faul žlutou kartu i hostující útočník PETRILÁK. Ve 35min. v hostujícím vápně dobře zabojuje M. VRBKA následnou střelu ještě obránce vyráží na brankové čáře, ale na přesnou dorážku M. STEHLÍKA. Už nemá nikdo nárok a zaslouženě vedeme 1:0. Do konce poločasu se nepochopitelně zatáhnem a hosté mají navrch , vyrovnání visí ve vzduchu. Dokazují to 4 nebezpečné rohové kopy a 2 dobré příležitosti ke skórování. V kabině o přestávce trenér vysvětlí nedostatky ve hře, pár slov k taktice a jde se na druhý poločas. Ve49min. je těsně před vápnem faulován Z. DANIEL, slabý trestný kop M. STEHLÍKA gólman kryje. V 53min. zahrávají hosté rohový kop , následuje další a přichází dobrý zákrok M. TOMÁNKA. V 55min. hosté opět zahrozí střelou nad branku, my se nemůžeme dostat do hry a proto přichází střídání v útoku se snahou o oživení. Odchází M. PAVELA a nastupuje ( jak se později ukáže) žolík T. VRBKA. V 60min. další trestný kop z boku od D. JIČÍNSKÉHO , následuje rohový kop bez využití. V 62min. se na vápně dostává ke střele Z. DANIEL, ale dobře postavený gólman si s ní poradí. V 63min. zahrávají hosté trestný kop, ale trefují naši dobře postavenou zed´. V66min.  dobrá akce  po ose  T. VRBKA- M. ČURDA, gólman s problémy kryje. V 69min. vymotá hostujíci hráč tři naše hráče a z poměrně velké vzdálenosti vystřelí a míč končí v naší síti- vyrovnáno 1:1. V 71min. zahrává trestný kop M. ČURDA a jeho střela končí vysoko nad brankou. V 73min. dostává za faul žlutou kartu M. MALÍK. V 74min. opět střídáme, odchází Z. DANIEL a nastupuje M. ONDRÁČEK. V 75min. trestný kop hostů do zdi, D. JIČÍNSKÝ vidí za připomínky žlutou kartu. V 78min. žlutá karta pro hosty za faul.  A přichází zlatá 80min., kdy rozehrajeme nakrátko rohový kop, následuje centr do vápna, první zakončení nevyjde, ale rozhodne důraz mladého T. VRBKY, který dotlačí balón za lajnu a vedeme 2:1!!! Snažíme se co nejvíce držet balón na svých kopačkách, popř. hru co nejvíce rozkouskovat . V 82min. náš roh bez využití. V 83min. další trestný kop z vápna , D. JIČÍNSKÝ nad. V 85min. se štěstím odvracíme rohový kop hostů. V 88min. si zákrokem pro diváky poradí M. TOMÁNEK se střelou hostů. V 89min. trestný kop hostů do zdi a přichází 90min. , nepřesný rozhodčí HOLÝ přesně odpíská konec utkání a můžou propuknout oslavy. Na řadu přichází nezbytné focení a převzetí poháru, radost všech želetavských aktéru , menší posezení na místě, přesun a větší posezení doma u FAKA na sokolské. Kdo se nemohl účastnit přímo včera, nevadí , zítra (pátek 11,6.) se pokračuje dále …!!!

                Závěrem musím našim hráčům poděkovat za bojovný výkon a zisk poháru. Myslím, že utkání mělo solidní úroven´ a naše jednobrankové vítězství bylo zasloužené . Nemohu opomenout ani želetavské příznivce, kterých se sjel slušný počet a vytvořili nám domácí prostředí. Ještě jednou díky. Samozřejmě děkuji i trenéru VRANKOVI a všem, co se na tomto úspěchu podíleli. Znovu se opakuji, že s hodně hráči jsem byl ve 3. Finále a byl bych hodně zklamaný, kdyby to nevyšlo i do třetice.

                                                                                                                      Děkuji!!!!! Z. DANIEL

                Další mistrovské utkání ( poslední domácí) sehrajeme v neděli 13.6.2010 netradičně dopoledne v 10.15hod. Soupeřem nám bude tým  z TŘEBENIC. Žádám opět všechny želetavské příznivce, aby se v hojném počtu přišli rozloučit s naším mužstvem. Sezóna je povedená a určitě si to za svojí práci zaslouží!!!!!                                                  

                                                                                                                    Z. DANIEL     

 

           HODNOCENÍ TRENÉRA:

LITOVEL CUP – STAŘEČ:

 

Potřetí v řadě, poprvé v mé přítomnosti na postu trenéra jsme nastupovali ve finále Litovel cupu. Soupeřem nebyl nikdo jiný než náš největší rival v boji o postup do I.B a to Sokol Stařeč. Hráčům bylo připomenuto o co se v tomto zápase a zbývajících zápasech OP hraje, jak úspěšná, nebo naopak i velmi hořká může být celá sezóna. Bylo jim zdůrazněno, že vše mají ve svých rukách a musí hrát, až do úplného konce sezóny, do posledního hvizdu sudích.

V první půli jsme byli o krůček před soupeřem vepředu, nahoře,  až na výpadek v závěru zápasu, kdy jsme po vstřeleném vedoucím gólu nepochopitelně zalezli a strachovali se o poločasové vedení. Hrál se však fotbal na slušné úrovni a na hráčích bylo vidět, že napotřetí opravdu jdou pevně a odhodlaně za vítězstvím.

V začátku druhé půle se hrálo mezi šestnáctkami, bez větších šancí, až do chvíle, kdy ani tři naši hráči nerozhodili kličkujícího hostujícího Malého a nechali ho z dobrých 22 m vystřelit a srovnat. Při brance zaspal náš gólman… střela byla umístěná, ale hodně, hodně slabá nato, aby nešla zneškodnit. Poté co nevýrazného Pavelu nahradil  mladíček Tomáš VRBKA  a později přišel na plac i další dorostenec ONDRÁČEK Martin začala naše hra opět nabývat dech a touhu po vítězství, již v zápase a nečekat na penalty. To se podařilo necelých deset minut před koncem, kdy svůj zatím nejdůležitější gól kariéry střelil právě střídající Tomáš VRBKA, když svým důrazem míč do branky doslova procpal. V závěru nahradil chybu při šancích soupeře Marek TOMÁNEK a když se ani nám již nepodařilo skórovat vybuchla se závěrečným hvizdem sudího zasloužená radost nejenom hráčů, ale i skvělých diváků, kteří nám vytvořili domácí prostředí a já jim zato děkuji a věřím, že tak jak naše výkony půjdou nahoru, tak i jejich počet se bude rozrůstat.

Hráčům patří dík, ale je třeba nespokojit se s výsledky v posledních zápasech, ale naopak výkon a to velmi rád zdůrazňuji kolektivní výkon ještě vystupňovat a poprat se o postup, až do devadesáté minuty v Myslibořicích. Pozitivní je, že nás velmi silně posílená Stařeč o hráče i s divizními zkušenostmi ve třech zápasech sezóny nedokázala porazit, naopak si troufnu konstatovat, že nemusela s námi získat ani ten jediný bod, jelikož i ve Starči jsme o gól byli lepší. Zvítězila bojovnost, touha, dravé mládí nad trochu profesorským soupeřem.

Samotnou kapitolou bylo zázemí finále (kromě kvalitního hřiště) a výkon hlavního sudího. Je smutné, že opakovaně po loňském finále, kdy též sudí byli nejslabším článkem finále se finále v době, kdy všichni, tedy i kvalitní, uznávaní sudí mají volno (středa) se finále obsadí takto… bez komentáře. Pan sudí by byl lepším lidovým vypravěčem, protože tak fundovaného sudího jsme dlouho neviděl. Nad tím, že si na něj stěžovali obě lavičky by se měl někdo zamyslet… kdo asi??? Je škoda, že se takto velmi snižuje hodnota a jméno dobře zavedeného a již známého Litovel cupu. Pro mnohé, zejména mladé hráče je finále vrcholem jejich kariéry a tomu by mělo finále odpovídat, tak by se k tomu mohlo a mělo přihlížet.

Nebudu jmenovat, ale je zarážející, když hráč, který vyrobí každý zápas na 15 faulů, z toho nejméně tři karetní , odehraje jaro bez ČK a naopak mnoho našich hráčů je za fauly na jaře odměněno ČK a to ve slušném počtu… a to jsme přesvědčen, že nemáme jediného tvrdšího hráče v mužstvu. Je to vizitka řízení soutěže…někoho vysvědčení….jinak si to neumím vysvětlit.

 

Upozorňuji hráče, že teď je to jenom na nich potvrdit poslední výsledky a hlavně hru, bojovnost, kolektivnost – přístup k zápasu. Byla by škoda, kdyby poté co byli konečně pochváleni (musí už vědět, že ode mne je to sváteční) vše opět zašlapali, znehodnotili.

 

 

Nejlepší hráči:  CELÉ MUŽSTVO – kolektivní výkon.

 

VP