Želejuve - Muži A - M.Budějovice B - Želetava A 1:3

M.Budějovice B - Želetava A 1:3

3. 5. 2008

M.BUDĚJOVICE,,B“ - ŽELETAVA,,A“

1:3 (0:1)

K dohrávanému utkání 14.kola III.třídy jsme zajížděli na hřiště lídra naší skupiny do M.Budějovic s určitými obavami,ale také odhodláním vyhrát a být ve hře o čelo naší skupiny.K zápasu jsme nastoupili v tomto složení:VESELÝ M.-ŠTORK S.,CHALUPA M.,DOHNAL R.,MASTNÝ T.-KOUNEK S.,STEHLÍK M.,KASÁČEK D.,JIČÍNSKÝ D.-PAVELA M.,ČURDA M.Na střídání připraveni:TOMÁNEK M.,VRBKA M.,ONDRÁČEK M.

Za pěkného fotbalového počasí dal v 16.30 hod.rozhodčí HOLÝ ze Slavic pokyn ke hře.První střelu na branku vypouští M.STEHLÍK ve 2.min.,ale domácí branař kryje.Ve 4.min.kopou domácí rohový kop,který je od zdi odražen na roh jež ubráníme.V 8.min. první střela domácích,gólman M.VESELÝ likviduje.Ve 12.min všechny překvapil R.DOHNAL,když se nečekaně z místa stopera vysunul až na samý hrot,vtipně zakombinuje s M.PAVELOU a je tu další střelec-vedeme 1:0!Od této chvíle začíná neúprosný boj o každý kousek hřiště,domácí nás mačkají,ale želetavské mužstvo příkladně bojuje a tlaku úspěšně odolává do konce poločasu.Zde další průběh1.poločasu.V 15.min.domácí rohový kop,následuje střela se kterou si M.VESELÝ poradí.Ve 25.min.pokus T.MASTNÉHO z dálky vysoko nad branku.Ve 31.min.trestný kop domácích do naší připravené zdi.Ve 38.min. další domácí roh,který je odvrácen na další a po něm D.KASÁČEK zachraňuje na brankové čáře!Ve 40.min.střílí M.STEHLÍK a domácí gólman kryje.Ve 42.min. opět domácí trestný kop,M.CHALUPA odvrací na další a ten ubráníme.Ve 44.min. šance domácích,gólman M.VESELÝ je až mimo naší šestnáctky,ale střela končí vedle naší branky..Konečně hvizd rozhodčího posílá obě mužstva do kabin a následuje 15 minutová přestávka ve které je řeč o tom jak nedostat branku a odolat očekávanému tlaku domácích.Ve 46.min inkasuje žlutou kartu D.KASÁČEK za nepředpisovou výstroj.V 51.min. vyložená šance domácího útočníka,gólman M.VESELÝ jde obětavě do souboje a všem nám spadl kámen ze srdce,stále vedeme.V 53.min domácí dokonale překvapujeme rychlým protiútokem,M.PAVELA samostatně postupuje po pravé straně,nahrává před branku a M.ČURDA se štěstím zakončuje-vedeme 2:0!!Takovýto průběh zápasu nikdo nečekal,dokonce ani president želetavského fotbalu V.NOVÁK,který po telefonu nevěřil svým uším!V 55.min.další centr M.PAVELY,ale M.STEHLÍK zakončuje mimo.V 57.min. dostává M.ČURDA žlutou kartu za řeči,které by si měl vzhledem ke svému věku odpustit.V 60.min. přichází naše střídání a M.PAVELU nahrazuje M.VRBKA(jak se později ukáže tak plnohodnotně!).V 65.min.trestný kop domácích odvrácen na roh.V 70.min.pálí nad branku M.ČURDA.V 71.min.zahrává rukou v našem pokutovém území M.CHALUPA,následuje penalta ze které domácí snižují na 1:2 a drama se opět stupńuje.V 74.min kopeme rohový kop,střela M.STEHLÍKA a domácí gólman kryje.V 80.min.může být rozhodnuto,ale M.ČURDA v obrovské šanci pálí nad branku.V 81.min. dostává žlutou kartu S.KOUNEK za faul.V 82.min. opět střídáme a do hry nastupuje M.ONDRÁČEK,který nahrazuje S.KOUNKA.V 85.min postupuje samostatně M.STEHLÍK,nachází ideálně M.VRBKU,který posílá balon do odkryté domácí branky-vedeme 3:1!!!V euforii jde dres přes hlavu a následuje žlutá karta.V 88.min. tvrdě zakončuje M.ONDRÁČEK,domácí gólman s obtížemi kryje.V 90.min.trestný kop domácích,následuje kop rohový a za ním další.Rozhodčí utkání protahuje a nestavuje 4 minuty.V nich inkasuje žlutou kartu R.DOHNAL.Utkání končí naším vítězstvím,které jsme dosáhli dobrým taktickým výkonem,maximálním nasazením,obětavostí a týmovou prací. Za toto všem hráčům děkuji a smekám před nimi klobouk!Rovńež děkuji všem želetavským příznivcům,kteří se sešli v hojném počtu a vytvořili skoro domácí prostředí.Tímto vítězstvím jsme si nejenom pojistili 2.příčku v tabulce(na Šebkovice už máme náskok 6 bodů),ale hlavně jsme se přiblížili vedoucímM.Budějovicím na rozdíl 2 bodů a máme lepší vzájemný zápas.Do konce je ale ještě daleko a je třeba postupovat zápas od zápasu!

Další utkání sehrajeme již v sobotu 3.5.2008 v 16.30 v JAKUBOVĚ,kde nás hostí tentokrát poslední celek tabulky.

Srdečně zvu opět naše fanoušky!!!!

Ještě jedna pozvánka,tentokrát na semifinálové utkání LITOVEL CUPU,které se odehraje ve čtvrtek 8.5.2008 v MYSLIBOŘICÍCH v 16.30!

ŽÁDÁM NAŠE PŘÍZNIVCE O PODPORU V BOJI O FINÁLE!!!