Jdi na obsah Jdi na menu

Štěpánov zastavil rozjetou Želetavu

27. 5. 2013

KOUTY TŘEBÍČ B 3:3

Obě mužstva začala nervózně, a tak se hrál divácky nezáživný fotbal. Aktéři se sice dostávali před branku soupeře, ale útoky postrádaly zakončení. Až ve 29. minutě Paiskr zleva nacentroval, hostující brankář Kruba vyrazil míč před Roušara a ten poslal Kouty do vedení.

Ve 36. minutě dostal pas Coufal a přehodil vybíhajícího brankáře Krubu 2:0. Hned z protiútoku snížil po chybě domácí obrany Válek. Vstup do druhé půle vyšel lépe domácím. Po dvou minutách utekl na levém křídle Coufal a podél Kruby zvýšil.

Třebíč znovu odpověděla vzápětí. Obrana Koutů protiútok odvrátila na Svobodu, který se trefil ze 20 metrů. Pak domácí zvýšili tempo, vytvořili si tři vyložené šance, ale Kruba byl proti.

Hra se v této fázi hry přelévala ze strany na stranu a čekalo se i na chyby. Ta přišla ze strany Kouteckých, kdy se po přímém kopu a závaru před brankou se nejlépe orientoval Benda a zajistil hostům alespoň bod.

Góly: 29. Roušar, 36. a 47. Coufal 38. Válek, 49. Svoboda, 84. Benda. Rozhodčí: Staněk. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 2:1. Kouty: Eliáš Čech (78. Havelka), Chaloupka, Růžička, Doležal Paiskr, Parma, Hlávka, Tenkl Roušar, Coufal. Třebíč B: Kruba Pohořílský, Křeček (19. Kresa), Ustohal, P. Malý (82 Hutař) M. Malý, Sedláček, Benda, Růžička (46. Svoboda) Hruška, Válek.

ŠTĚPÁNOV ŽELETAVA 1:0

Domácí, kteří už čtyři zápasy čekali na vítězství, se pustili do soupeře hned od začátku. Fotbal se však snažily hrát oba mančafty. Jediný gól utkání narýsoval po centru z levé strany Neudecker, kdy si na jeho přetažený balon naskočil Sedláček a potěšil 130 štěpánovských diváků. Další šance domácích zůstaly nevyužity.

Ve 40. minutě všem na stadionu zatrnulo. Po ošklivém zákroku brankáře Veselého, který kolenem po odehrání míče nakopl ve vápně Šikulu, musela postiženého odvést ze hřiště sanitka. „Podle posledních zpráv by měl být Šikula v pořádku, šlo o naraženinu,“ oddechl si kouč Ivo Jílek.

Otřesení domácí už si ve zbytku utkání hlavně hlídali vítězství, které je znovu vrátilo do hry o postup. „Věřím, že nás výhra nastartuje a budeme v podobných výkonech pokračovat, protože dnešní zápas se nám herně povedl,“ uzavřel Jílek.

Gól: 25. Sedláček. Rozhodčí: Kuchyňa. ŽK: 4:1. Diváci: 130. Poločas: 1:0. Želetava: Veselý (57. Dohnal) Jičínský, Malík, Martin Vrbka, Simandl (46. Ondráček, 52. Svoboda), Čurda, Pacas, Poledna, Kratochvíl, Vranka, Michal Vrbka.

STONAŘOV RAPOTICE 2:2

Prvních dvacet minut se hrálo podle not Stonařova, který si vytvořili tři šance. Ovšem Kozojed, Škrdla ani Příhoda překonat Laše nedokázali. Poté převzali na chvíli iniciativu hosté a Krupica po nedorozumění se stoperem musel zakročit. Vzápětí neproměnil domácí Bartejs samostatný únik. Skóre se tak měnilo až po přímáku Prokeše, který našel skulinu mezi zdí a Krupica neměl šanci zareagovat. Vyrovnat se povedlo Stonařovu o pět minut později, kdy se prosadil Kozojed. Po změně stran udělali Stonařovští dvě velké minely, ale Martin Laš ani jednu nepotrestal. Pak hosty oslabil Opálka, který za stažení Bartejse vyfasoval červenou. To ale nakoplo spíše hosty, kteří dalších deset minut byli nebezpečnější. Stérovu dělovku vyboxoval Krupica a hlavička Petra Matouška šla vedle. Čtvrt hodiny před koncem se dočkali domácí. Příhoda prostřelil gólmana a Škrdla dorazil míč do prázdné branky. Rapotice vzápětí přispěchaly s gólovou reakcí a srovnaly. Z pokutového kopu se trefil Petr Matoušek. V závěru ještě mohl rozhodnout střídající Svoboda, ale z malého vápna přestřelil.

Góly: 41. Kozojed, 75. Škrdla 36. Prokeš, 76. P. Matoušek (PK). Rozhodčí: Sýkora. ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (51. Opálka). Diváci: 80. Poločas 1:1. Rapotice: T. Laš Opálka, Prokeš (90. Tesař), Šic, Outrata Stér, Chládek, Martin Laš (84. Pavlíček), M. Matoušek P. Matoušek, Milan Laš.

ŽĎÁR B BUDIŠOV-NÁR. 3:1

Ve Žďáře se hrálo oboustranně fotbalové utkání. Domácí měli v první půli herně navrch, ale scházela jim finální přihrávka. Zatažený Budišov čekal na brejky a standardky. Po jedné z nich hlavičkoval Dvořák z malého vápna, jistý gól mu zázračně vyškrábl Pometlo. Po přestávce domácí zlepšili kombinaci a v 56. minutě se po sérii přihrávek dostal míč k Russovi, který vysunul Hlouše a ten poslal domácí do vedení. O chvíli později utekli do brejku Jun s Hloušem a druhý jmenovaný podruhé zavěsil. Budišov odpověděl krásnou křižnou ranou Průši v níž sehrál svou roli i vítr, 2:1. Hosté toužili po vyrovnání, ale znovu inkasovali z brejku, když Jun prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Góly: 56. a 59. Hlouš, 85. Jun 80. Průša. Rozhodčí: Šimák. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 0:0. Budišov-Nárameč: Kučera Dvořák, J. Hort, Horký, Hrádek, Švec, Votoupal, Nováček (77. Sedláček), Průša, Urban (85. Mezlík), Holubář (66. T. Hort).

Třebíčský deník: Pondělí, 27. Květen 2013