Želejuve - Muži A - Želetava A - Vrachovina B 1:2 (1:0)
Jdi na obsah Jdi na menu
 


Želetava A - Vrachovina B 1:2 (1:0)

15. 8. 2016

 V neděli 14.8. se uskutečnil zápas 2. kola 1.A. třídy, kdy Želetava přivítala Vrchovinu “B“.

Utkání začalo opatrně, když oba soupeři čekali na chybu toho druhého a první náznak šance vznikl v 8‘ Forman vybídl do běhu Tomáše Vrbku, ale ten stál v ofsajdu. Poté domácí lehce zatlačili hosty a ve 12‘ z toho vznikl faul na Vrbku Martina blízko pokutového území, z následné standardky Malík hlavičkoval nad soupeřovu branku. 15‘ minuta znamenala strach pro naše barvy, kdy se z levé strany řítil hostující útočník na naši bránu, ale vše vyřešil výborný výběh brankáře Tománka. Ve 20‘ se situace opakovala z druhé strany ale včasný skluz obránce Kabelky vše vyřešil. V minutě 23. Ondráček krásně vybídl Vrbku Michal do běhu a ten si s touto situací poradil a zkušeně prostřelil brankáře 1:0

30‘ minuta vzbudila velké emoce, když hostujícího hráče zastavil nedovoleně Malík a pro překvapení všech rozhodčí penaltu nepískl. V 36‘ se řítil domácí Vladeka na brankáře a rozhodl se pro kličku do leva, ale bohužel se dostal do úhlu a jeho pokus skončil na boční síti. V 40‘ se před vápnem provinil Vrbka Michal a ze slibně standardky hosté mířili do zdi. Víc už první poločas nepřinesl a s výsledkem 1:0 se odcházelo do kabin. Tam trenér Čurda Martin upozorňoval, ať nedostaneme zase brzy gól jak tomu bylo v minulém kole v Rantířově.

Hned první minuta druhého poločasu nabídla zajímavou situaci, kdy Čurda Vojtěch dostal balon do běhu, ale brankář hostí u něj byl dřív a míč nakopl k Vrbkovi T. a ten se snažil z nějakých 40 metrů trefit odkrytou bránu, ale při kopu podklouznul a míč letěl vedle. 48‘ únik hostujícího hráče se snažil zastavit Ondráček, bohužel útočník situaci ustál a byla signalizovaná výhoda a ve vápně opět faul Ondráčka znamenala pro tohoto hráče žlutou kartu a správně odpískanou penaltu, kterou hostující Mrkos zkušeně namířil pod břevno. 1:1

V 55‘ se hostující hráč na půlce rozbíhá a Polenda ho taktický faulem na půlce zastavuje za žlutou kartu. A máme tu střídání Ondráček jde ze hřiště a nahrazuje ho Veselský

61‘ a Vrbka Tomáš jde z naší levé strany na gólmana, ale ještě se snažil hledat volného spoluhráče, ale hosté odvrací na roh. Z něj si našel nejlepší pozici Čurda V., ale jeho pokus končí nad. 69‘ faul domácího Malíka těsně před vápnem a z následného trestného kopu míč letí těsně vedle naší branky. V 70‘ úmyslné  hraní rukou Polendy znamená druhou žlutou kartu a následně červenou. 73‘ faul Čurdy a žlutá karta. V 76‘ letěl míč na naši obranu, ale bohužel Kabelkovi míč projel mezi nohou a zemí a útočník Follprecht se nemýlil 1:2.

79‘ a máme nadějný přímý volný kop ale Vrbka Michal střílí do zdi a z následného brejku je k vidění sprinterský souboj našeho kapitána s hostujícím útočníkem, ten vyhrává náš hráč a poté je faulován. Ovšem za řeči dostává žlutou kartu. 84‘ po faulu opět žlutá pro naše barvy, tentokrát Forman. V 85‘ tu máme střídání, Forman jde ze hřiště a přichází Pavela a hned v 86‘ minutě dostává Pavela žlutou kartu za řeči

V 90‘ rozhodčí ukončuje utkání, v němž Želetava doma prohrála s Vrchovinou “B“

Každý z nás by se měl zamyslet nad tím, proč máme tak špatné začátky druhých poločasů a už podruhé do 5. minuty jsme dostali branku. A další věcí je morálka týmu, celou letní přípravu si říkáme, že minulou sezonu jsme dostali nejvíc karet ze všech týmu soutěže a že se toho vyvarujeme a přijde druhé kolo a hned 7 žlutých za řeči nebo hloupé fauly. Jsme přeci jeden tým a musíme bojovat jeden za druhého a ne se takhle oslabovat.

Příští kolo jede náš tým v neděli 21.8. v 16:30 do Telče tak žádáme fanoušky aby náš tým přijeli v hojném počtu podpořit.