Želejuve - Muži A - Želetava na jaře nezaváhala ani napodruhé

Želetava na jaře nezaváhala ani napodruhé

22. 4. 2013

SKÓRE 5:0. Toto a dvě výhry. To je bilance Želetavy (ve světlém) v jarní části sezony. Nováček I. A třídy dokázal navázat na domácí vítězství proti Rapoticím (2:0) i v Třebíči. Foto: Deník/Jiří Oborný

TŘEBÍČ B ŽELETAVA 0:3

První poločas nabídl vyrovnanou partii. O jedinou změnu skóre se postaral ve 26. minutě Michal Vrbka, který tak nasměroval nováčka soutěže k dalšímu důležitému vítězství v boji o záchranu. Hosté si vedení po změně stran bez výraznějších problémů pohlídali. Domácí se do výraznější šance nedostali a Želetava byla v závěru nebezpečnější. Pojistku přidal v 76. minutě po brejku Čurda a sedm minut před koncem upravil na konečných 0:3 Simandl.

„První půle byla vyrovnaná. Ve druhém poločase jsme spíš nehráli, než hráli. Od 70. minuty, jsme to už museli otevřít a z toho pramenily další góly. Želetava dobře bránila a my se do pořádné šance nedostali,“ smutnil asistent třebíčského trenéra Jiří Ondráček. „Měli jsme z toho strach, protože umělá tráva nám nesedí, ale nakonec jsme to zvládli takticky perfektně . Soupeř neměl jedinou výraznou šanci, nějaké nebezpečné situace tam byly, ale žádná gólová příležitost. Paradoxem je, že všechny góly dali hráči, kteří působili v Třebíči,“ hodnotí želetavský kouč Pavel Vranka.

Góly: 26. Michal Vrbka, 76. Čurda, 83. Simandl. Rozhodčí: Šimánek. ŽK: 2:3. Diváci: 50. Poločas: 0:1. Třebíč B: Kruba Laš, Ustohal, Kresa, Pohořilský Sedláček, Benda, Linhart, M. Malý Válek (27. Matějek, 71. Křeček), P. Malý (83. Kučera). Želetava: Mastný Malík, Polenda, Vranka, Jičínský Martin Vrbka, Simandl, Čurda (82. Poledna), Michal Vrbka (88. Svoboda) Kratochvíl, Pacas.

RAPOTICE HERÁLEC ZR 2:3

Utkání začalo zostra a útoky se přelévaly ze strany na stranu. Hosté se zaměřovali především na brejky. První šanci měl rapotický Chládek, ale z malého vápna Bednářovu branku netrefil. Skóre se poprvé měnilo ve 32. minutě, kdy centr zleva tečoval Uchytil a míč kupodivu skončil za zády Tomáše Laše. Domácí odpověděli za dvě minuty, kdy po trestném kopu Pavla Outraty hlavou vyrovnal Petr Matoušek.

Vstup do druhého poločasu vyšel lépe Rapotickým, kdy po akci střídajícího Mlejnka a Pavla Outraty otočil vývoj střetnutí střelou do prázdné branky Matrin Laš. V 53. minutě ztratil Martin Laš balon na velkém vápně, hostující Suchý nedal Lašovi šanci a bylo srovnáno. O tři minuty později se po skrumáži dostal míč k heráleckému Boháčovi a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě 2:3. Rapotice pak otevřely hru, vytvořily si několik šancí, které ale nevyužily. Bez gólového efektu dopadly i možnosti Herálce po rychlých protiútocích.

Góly: 34. P. Matoušek, 46. Martin Laš 32. Uchytil, 53. Suchý, 56. Boháč. Rozhodčí: Šetek. ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Rapotice: T. Laš R. Outulný, J. Matoušek, Šic, Milan Laš P. Outrata, Chládek, Stér, Martin Laš Kozel (21. Mlejnek), P. Matoušek.

KOUTY V. MEZIŘÍČÍ B 2:0

Obě mužstva začala s respektem. Na domácích byla znát nervozita a po chybách v prvním poločase pustili soupeře do dvou šancí. Domácí měli možnosti čtyři a tu ve 29. minutě po rohovém kopu hlavou využil Růžička 1:0. Druhý poločas začaly lépe Kouty. Hráči Meziříčí přitvrdili a začali více diskutovat, než hrát. Domácí toho využili a čím dál častěji se dostávali před branku soupeře. Z přetaženého rohu z levé strany zvýšil v 59. minutě Roušar.

Od té doby začali hosté ještě více hrát do těla a v 68. minutě po druhé žluté kartě musel opustit hrací plochu kapitán Halámek. Po vyloučení se domácí dostávali často do přečíslení, kdy šli dva na jednoho obránce nebo sám hráč na brankáře. Ale bez brankového efektu. Znovu se ukázala střelecká nemohoucnost Kouteckých, kdy v závěru a nechali vyniknout brankáře Jíchu.

Góly: 29. Růžička, 59. Roušar. Rozhodčí: Šrámek. ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (68. Halámek). Diváci: 120. Poločas: 1:0. Kouty: Eliáš Chaloupka, Čech, Paiskr (72. Doležal), Růžička Roušar (84. Havelka), Parma, Tenkl (90. Hrubý),Hlávka, Semrád Cejpek.

RANTÍŘOV BUDIŠOV-NÁR. 2:1

Rantířov vstoupil do zápasu opatrně a herní taktovky se zmocnili hráči Budišova, kteří po čtvrt hodině udeřili. Po standardní situaci se dostal k míči nikým nehlídaní Jiří Hort a Roudenskému nedal šanci. Domácí inkasovaný gól probudil, začali hrát aktivně a odměnou jim byla branka Živného, který se bezchybně trefil ke vzdálenější tyči z přímého kopu.

Ve druhé půlce byl obraz hry stejný. Hrála se vyrovnaná partie a fotbalověji působili hosté, ovšem rantířovským nechyběla potřebná bojovnost a agresivita. A svou snaživost dokázali přetavit ve vítěznou branku. V 58. minutě se dostal k míči na vápně Vaněk a střelou po zemi se trefil k tyči. Poté mohli výhru pojistit Vacek a Oberreiter, ale v jednom případě byl proti Kučera a při druhé šanci zachraňoval hosty jeden z obránců. Závěr byl hodně hektický a přinesl nápor Budišova a červenou kartu pro domácího Horáčka, ovšem skóre se už nepohnulo.

Góly: 34. Živný, 58. Vaněk 15. J. Hort. Rozhodčí: Zadina. ŽK: 4:4. ČK: 1:0 (89. L. Horáček). Diváci: 60. Poločas 1:1. Budišov-Nárameč: Kučera Švec, Hrádek, J. Hort, Horký Nováček, Průša, Votoupal, Starý (60. Věžník) Urban, R. Hort.

Třebíčský deník: Pondělí, 22. Duben 2013, Strana 18