Želejuve - Muži A - Želetava potvrdila jarní formu - posunula se už na 5. místo

Želetava potvrdila jarní formu - posunula se už na 5. místo

3. 6. 2013

Třebíčsko Důležitý krok udělali fotbalisté Třebíče B i Želetavy ve 24. kole I. A třídy výhrami nad žďárskou rezervou či Stonařovem. Na chvostu tabulky skupiny B se krčí Kouty, které budou mít do konce sezony ještě honičku. Nic jistého zatím nemají ani Rapotice.

BUDIŠOV-NÁRAMEČ V. MEZIŘÍČÍ B 4:0

Zápas se nesl zpočátku v přátelském duchu. Do první šance se dostali hosté, ale domácí brankář Kučera svůj tým podržel. Na druhé straně se neprosadil Holubář. Budišov se dočkal ve 25. minutě, kdy se míč svezl po ose Průša Carda a druhý jmenovaný otevřel skóre.

O deset minut později si po rohu vstřelil vlastní gól meziříčský Vahila. Ve 38. minutě se krásně trefil z 35. metrů do šibenice Urban a stanovil tak poločasové skóre na 3:0. Druhý poločas se odehrával v klidnějším tempu. Domácí byli lepší a výsledku dal konečnou podobu pět minut před koncem Urban.

Góly: 25. Carda, 35. vlastní, 36. a 85. Urban. Rozhodčí: Braun. ŽK: 4:3. Diváci: 180. Poločas: 3:0. Budišov-Nárameč: Kučera Carda, Hrádek, Švec, R. Hort, J. Hort, Sedláček (72. Šafařík), Dvořák, Průša, Urban (85. Starý), Holubář.

TŘEBÍČ B ŽĎÁR B 2:1

Po úvodním oťukávání a několika náznaků šancí na obou stranách udeřili jako první hosté. Po půlhodině hry dotáhl do úspěšného konce jeden z útoků Malý a překonal brankáře Krubu, který měl při střele zakrytý výhled. Domácí se ve zbytku poločasu do výraznější příležitosti nedostali. Ty začaly přicházet z tlakem Třebíče až po změně stran.

Po vyrovnání volal přímý kop Sedláčka, ale to by Hruškova hlavička musela být přesnější i důraznější. Žďárští odolávali až do 64. minuty, kdy míč propasíroval za Hajného záda Válek.

Obrat dokonal v poslední desetiminutovce bojovného utkání Kostelecký. Hosté mohli srovnat až v samotném závěru, ale Russ se před brankou neprosadil.

Góly: 64. Válek, 80. Kostelecký 30. Malý. Rozhodčí: Škorpík. ŽK: 3:1. Diváci: 40. Poločas: 0:1. Třebíč B: Kruba Kresa (10. Hošek, 88. Laš), M. Chalupa, Ustohal, Pohořilský M. Malý, Benda, Sedláček, Kostelecký Hruška, Válek.

RAPOTICE KŘOVÍ 0:1

Zpočátku se hrálo jen po vápna příliš fotbalové krásy k vidění nebylo. Jako první zahrozili hosté, kdy se dostal za obranu Roštínský, ale přehodit brankáře Laše se mu nepodařilo. Největší šanci prvního poločasu měli po trestném kopu Prokeše domácí, ale střelu mířící k tyči vyrazil Sára na roh. Obraz hry se neměnil ani ve druhém dějství.

První důležitý moment nastal v 54. minutě, kdy po druhé žluté kartě musel předčasně pod sprchy rapotický Stér. Poté se hra přiostřila a důsledkem bylo několik napomenutí na obou stranách. Když už se zdálo, že zápas skončí bez branek, chybovala domácí obrana. V 88. minutě namazal Šic hlavou Němcovi a ten křížnou střelou přesilovku Křoví přece jen využil.

Góly: 88. Němec. Rozhodčí: Staněk. ŽK: 5:2. ČK: 1:0 (54. Stér). Diváci: 80. Poločas: 0:0. Rapotice: T. Laš J. Matoušek (46. Nedvěd), Milan Laš, Kozel Šic, Prokeš, M. Matoušek, Stér, R. Outrata P. Matoušek (86. Pavlíček), Chládek.

ŽELETAVA STONAŘOV 3:0

Utkání v Želetavě nenabídlo i kvůli počasí příliš pohledný fotbal. Do první větší šance se dostal v 6. minutě Stehlík, centrovaný míč ale hlavou do branky neposlal. Po půl hodině hry se prezentoval tvrdou střelou Michal Vrbka, na branku si však ještě musel chvíli počkat.

Ve 35. minutě ho našel ve vápně Čurda, Vrbka oklamal obránce a pravou nohou poslal svůj tým do vedení. To mohl o chvíli později zvýšit po Simandlově vybídnutí Pacas, který šel sám na brankáře, ale jeho střela minula branku.

Ve druhé půli se dlouho nedělo nic zajímavého, až v 66. minutě vystihl Simandl malou domů hostí a pohodlně zvýšil želetavské vedení.

Poslední gól si Stonařovští vstřelili sami, když si srazili do branky nahrávku Tomáše Vrbky. „Podmáčený terén zapříčinil, že se nehrál kdoví jaký fotbal. Ale jsem moc rád za tři body, díky nimž už jsme teď prakticky za vodou,“ hlásil po utkání vedoucí domácího mužstva Antonín Vrbka.

Góly: 35. Michal Vrbka, 66. Simandl, 78. vlastní. Rozhodčí: Čamra. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Želetava: Dohnal Malík, Polenda (46. Kratochvíl), Vranka, Jičínský Stehlík, Čurda, Martin Vrbka, Michal Vrbka Pacas (80. Svoboda), Simandl (72. T. Vrbka).

VRCHOVINA B KOUTY 1:0

Rezerva Vrchovina byla v existenčním utkání od začátku aktivnější. Pomáhala jí k tomu i řada posil z divizního kádru, který o den dříve prohrál v Napajedlech. Jenže proměňování šancí byl velký kámen úrazu.

V první i ve druhé půli si domácí vypracovali pět vyložených šancí, ani jedna z nich však v síti neskončila. Kouty přitom hrály od 52. minuty bez vyloučeného gólmana Eliáše. Prokřehlé diváky nakonec na cestu domů zahřál až v 86. minutě Follprecht, který z přímého kopu pojistil tři body, jež mohou mít v konečném účtování cenu zlata.

Góly: 86. Follprecht. Rozhodčí: Novotný. ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (51. Eliáš). Diváci: 130. Poločas: 0:0. Kouty: Eliáš Chaloupka, Čech, Havelka, Růžička, Doležal (52. Veselý), Parma, Roušar, Cejpek, Coufal, Paiskr.

Třebíčský deník: Pondělí, 3. Červen 2013