Želejuve - Muži B - Lesonice B - Želetava B 0:1 (poločas 0:0)

Lesonice B - Želetava B 0:1 (poločas 0:0)

26. 5. 2008

Za pěkného počasí proti sobě nastoupily rezervy týmů Lesonic a Želetavy, do té doby poslední proti předposlednímu celku IV. třídy skup. B. Podle toho vypadal v podstatě celý zápas, který kvalitou hry odpovídal nejnižší soutěži a postavení obou týmů v ní. Je potřeba podotknout, že jsme měli problémy se sestavou, protože mnozí hráči chyběli a tak musel v útoku nastoupit jindy v bráně chytající M. Tománek, jež předvedl velmi obětavý výkon. Lesonické béčko toužilo poprvé v sezóně vyhrát a tentokrát k tomu mělo opravdu blízko. Zejména v prvním poločase mělo několik vyložených příležitostí, dva jejich pokusy zastavila až tyč dobře postavené brány Michala Veselého. Želetava v poli horší nebyla, ale vyložené šance si nevytvářela a zůstávalo pouze u náznaků.

Ve druhé půli vystřídal po deseti minutách Miloš Veselý M. Čurdu. Nastala tak v historii želetavského fotbalu poprvé situace, kdy měla útočnou dvojici složenou ze dvou brankářů. Ve vývoji utkání však šlo o rozhodující taktický tah, neboť M. Veselý se dostal po deseti minutách svého působení na hřišti do vyložené šance, kterou nekompromisně proměnil. Ve druhé půli předvedl chytající gólman Michal Veselý několik úspěšných zákroků z toho jeden z kategorie zázračných. Dále už šlo ze strany domácích pouze o křečovitý nátlak, který byl často veden ve
4-6 členné útočné formaci, ale naštěstí bez efektu. Na druhé straně jsme toho směrem dopředu také už moc nepředvedli. Vítězství nás posunulo v tabulce o stupeň výš. Nyní je potřeba jej potvrdit doma proti Předínu.

Želetavská sestava: Veselý Michal – Vyskot Ondřej, Kos Zdeněk, Dostál Jiří (90. Novák Václav), Hybner Michal – Hybner David, Vrbka Martin, Ondráček Martin, Daniel Zdeněk – Tománek Marek, Čurda Martin (55. Veselý Miloš)

Příští utkání sehraje Želetava B doma v sobotu 31.5., 16:30 s Předínem

MLADŠÍ ŽÁCI

Želetava – Třebenice 0:8

Příští utkání sehraje želetavský oddíl mladších žáků doma v neděli 8.6., 13:00 hod. se Starčí