Želejuve - Muži B - Lipník B – Želetava B 0:1 (0:1)

Lipník B – Želetava B 0:1 (0:1)

9. 6. 2009

Lipník B – Želetava B 0:1 (poločas 0:1)

Do posledního utkání na hřišti soupeře jsme šli s nadějí, že uhrajeme takový výsledek, který nám zajistí postup do vyšší soutěže nebo III. třídu přinejmenším velmi přiblíží. První půle byla poměrně vyrovnaná, zpočátku si žádný ze soupeřů nevytvářel vyložené šance. Udeřilo až po 25. minutách hry, kdy se do brejku dostal M. Čurda, který prostřelil domácího gólmana. Domácí měli slibné příležitosti, většinou je však nedotáhli do finále. Jedna jejich střela olízla tyč brány M. Tománka.

Do druhého poločasu nastoupil Lipník odhodlán alespoň vyrovnat. V jeho úsilí mu pomohl déšť, který zrychloval hru. Nám dělalo problémy držet míč. Selhávala spolupráce všech řad, především útočníků se zálohou. Chvílemi jsme hráli chaoticky a hasili jeden útok domácích za druhým. Snad jen díky obětavému výkonu obránců s gólmanem jsme udrželi čisté konto. Na druhé straně mohl jít sám do sóla na brankáře po chybě obrany T. Vrbka, kdyby sám sebe nezpomalil špatným vedením míče. V závěru utkání zahrával Lipník několik rohů. Po jednom z nich vyhlavyčkoval míč z prázdné branky J. Dostál. Úplně poslední velkou šanci domácích zmařil obětavým zákrokem M. Tománek.

Postup naše béčko vybojovalo, přičemž už nemůže skončit hůře než druhé. Do posledního utkání můžeme jít v klidu s vědomím, že tato sezóna byla nad očekávání vydařená. Když vyhrajeme, máme jisté 1. místo ve IV. třídě.

Želetavská sestava: Tománek Marek – Novák Václav, Vyskot Ondřej, Čermák Zdeněk (60. Kos Zdeněk), Veselý Tomáš – Dostál Jiří, Ondráček Petr (46. Křivan Milan), Čurda Martin, Šenekl Jan – Vrbka Tomáš, Daniel Zdeněk (70. Polenda Tomáš)

Poslední utkání sezóny sehraje Želetava B v sobotu 13.6., 16:30 hod. doma se Slavicemi